O nás

My, kapela Zlo z Jihu, hrajeme zásadně jen a pouze jižanský funny punk. Vynikáme především svým holohlavým bubeníkem. Je vynikající v soutěži sání plzeňské dvanáctky brčkem. Sólový kytarista Jirka Dodo Richta za koncert zvládne vytvořit až 452 grimas v kontrastu se sedmi tóny. Václav Wenca Luka, který hraje především na basu, ovládá i kazoo, sloní ucho a pardálí dráp. Vojta Študent, chybující pravidelně v každé písni, umí vypít za vystoupení až osm piv, panáků dle toho, zda mu někdo nějaký koupí. Pokud potřebuješ na 45 minut vypnout a užít si pár přisprostlých písní, určitě doraž . Mezi své úspěchy řadíme především to, že se sejdeme a vypijeme sud.

A brzy se dozvíš víc! …

Členové kapely


Vojta

Vojta je killmaster!

Kapelní iluzionista, který přesvědčil zbytek kapely o svém vlastním významu v ní. Exceluje v koncertním projevu a s několika nominacemi aspiroval na cenu pro nejnasranějšího kytaristu. Je zakladatelem kytarového zvuku Skafolk, drží pozici nejhoršího tuzemského zpěváka a kdyby měl aspoň trochu hudebního talentu, tak hraje s Taylor Swift na sólovou kytaru a ještě jí zpívá doprovodný vokály. 

Svojí labilitu naplno ukazuje před publikem, kterému zcela otevírá svoji excitovanou duši, až mu to nikdo nevěří. Otevře se i komukoli dalšímu, kdo je schopný vydržet jeho dlouhé monology o ničem bez šance na konec příběhu. Staví vzdušné zámky a kdyby v životě něco doopravdy uměl, určitě by to nedělal. Neumí tančit, psát, zpívat ani hrát, proto to vše dělá se 100 % nasazením, čímž nepřestává udivovat. 

Prý se živí manuální prací, ze sportu preferuje sáňkování po peršanu a vícedenní chlastání plzeňské dvanáctky. Přináší hudební nápady ve stavu syrovém tak, aby mohly být kapelou rozkrájeny a semlety. V kapele je nejoblíbenější, protože staví hudební nahrávací studio, čemuž věří už jen on sám. 

Stále přesvědčuje lidi kolem, že svět je úžasné místo k životu.


Heri

Heri mydlí!

Stabil kapely, který svým stoickým klidem, přesností a neschopností se nasrat, přináší do naší kapely obří dávku bezstarostnosti. Bývalý nejlepší kapelní triatlonista je nejlepším světovým kvadriatlonistou v kategorii malý, plešatý s BMI nad 25. 

Nemá žádné vlasy, což je při vzpomínce na dobu, kdy si myslel, že nějaké má, dobře a jeho pleše olíznutí je schopné během koncertu nabídnout chutě sedmero moří. Vyniká v pití piva a již třikrát se pokusil o zapsání do Guinessovy knihy rekordů v nejdéle trvajícím čůrání (3:48) – zatím neúspěšně. Sní o kariéře leteckého dispečera. 

Na všechny nástroje hraje lépe než zbytek kapely, proto bubnuje. Vyučuje hru na kytaru v kleče a v poslední době se podílí na vývoji štětky křížené s válečkem. Kapelní hypochondr s opravdovými zraněními, většina se týká opěrné a pohybové soustavy. Před doktory úspěšně zapírá 3 infarkty. V kapele je nejoblíbenější, protože má zkušebnu. Před kapelou úspěšně tají, že už ji nemá. 


Venca

Venca valí!

Muž bez kostí, který svými kreacemi na podiu přivádí publikum do varu, ačkoli jeho operované pravé koleno bez menisku nemá dle doktorů šanci na ohyb. Zdobí ho dlouhá hříva, v zimě doplněna o pojizerský plnovous. 

Milovník Českého ráje, kol a sebe. Zdolal Triglav, Dřevěného muže a Jizerskou padesátku. Po operaci močového měchýře se zcela logicky přesunul na pozici frontmana. Na basovou kytaru hraje jen z důvodu mnohoznačnosti. Směje se vlastním vtipům a těší se velké přízně homosexuálního publika. 

Je Chodícím Kapitánem Morálem, který káže víno, zbožňuje slávu a je ochoten pro ni krmit štětky bůčkem, které pro daný účel Heri kříží. Novým písním dává řád, i když si občas vymejšlí úplně nepodstatný píčoviny. Tento zlozvyk mu zůstal z jeho předchozích neúspěšných muzikantských angažmá. 


Dodo

Dodo jede!

Neřízená střela, multiinstrumentalista a labil Prokop je kapelní erotoman s  nevyčerpatelnou zásobou sprostých rýmů a vtipů. Dvorní skladatel sól, nepřekonatelný ve tvorbě grimas a roz „hoď“ nožek. Talent od Pána Gotta, kterýmu kytara prostě sedí a není zřejmě nic, co by nezahrál. Největší radost má, když bubeník něco posere a on si toho stihne všimnout. Což se moc často nestává.

Jirka je labil se specifickou schopností koutkování piva, díky které byla mužská linie Richtů oslovena fakultou genetických studií z důvodu mezigeneračního klonování. Nestíhá své zrychlené hlavě, proto hraje podvodní hokej, hojně pije rum a šňupe tabák značky Pedro. V kapele je nejoblíbenější, protože dobře snáší posměšky.

Umí z rukávu vysázet nespočet hudebních nápadů a z druhého desítky přisprostlých historek, které neomrzí. Musí ho být slyšet a vidět, jinak Zlo není kompletní. Je to lamač dívčích srdcí, neboť je věrný své jediné lásce stejně jako David Hasselhoff svým červeným trenkám. Jeho nádherné, hladké a sametové tělo zdobí jediná nedokonalost.